ویژگی های چرخ خیاطی مناسب چیست؟

ویژگی های چرخ خیاطی مناسب چیست؟

قبل از خرید، باید بدانیم ویژگی های چرخ خیاطی مناسب چیست؟ و باید به چه نکاتی توجه نمایید:

۱ -چرخ خیاطی مدرن باید پارچه را هم به طرف جلو و هم عقب بدوزد.

۲- دقت کنید که چرخ ماکو گرد باشد . هرگز چرخهای ماکو دراز نخرید ، زیرا این نوع چرخ ها ارتعاش زیادی دارند ، در صورتیکه چرخ باید بدون صدا و ارتعاش کار کند .

۳ – چرخ حیاطی باید دارای دستگاه مخصوصی باشد که فشار نخ را طبق شماره هائی که روی دستگاه نقش شده بدون آنکه باعث پاره شدن نخ بشود کو و زیاد کند.(ویژگی های چرخ خیاطی مناسب چیست؟)

۴ – چرخ خیاطی باید دارای پایه فشار دهنده قوی باشد که بتوان انواع پارچه های ضخیم و درزهای کلفت را دوخت.

چرخ خیاطی برلیانت مدل BSM-6300

۵ – یک دستگاه ساده که با اتصال آن به چرخ بتوان کارهای رفوئی و برودری را انجام داد.

۶ -جا ماکوی چرخ باید طوری قرار گرفته باشد که برای تمیز کردن مجبور نباشید چرخ را کج کنید و دارای جعبه فولادی باشد که با باز کردن بتوان به آسانی آنرا تمیز کرد.(ویژگی های چرخ خیاطی مناسب چیست؟)

۷ – چرخ خیاطی شما از نوعی باشد که در کلیه نمایندگی های مجاز آن وسائل تعمیر و سرویس آن موجود باشد.مانند چرخ خیاطی مارشال و چرخ خیاطی برلیانت.

چرخ خیاطی برلیانت مدل BSM-6200، ویژگی های چرخ خیاطی مناسب چیست؟

۸ -چنانچه بیشتر هم بدان اشاره شد بعضی چرخها علاوه بر دوخت مستقیم و منظم دوختهای زیگزاگی با عرض و طولهای متفاوت هم انجام می دهند و دوختهای زیگزاگی مورد استعمال بسیاری از جمله برای تزئین دارند. تکنیک جدید در رشته خیاطی با ساختن چرخهای جدید زیگزاگ و دو سوزنی وسائل خود کاری که در آنها بکار رفته حقیقتا اعجاز می کند. این وسائل خود کار حتی کار خیاط مبتدی را بصورت کار یک هنرمند جلوه گر می سازد این نوع چرخها بخصوص برای دوختن جا دکمه – تور دوزی – حاشیه دوزی – دوختن روبان و طرحهای آپلیکه – پنبه دوزی – سنجاقهای گرد و کارهای تعمیری مختلف بسیار مناسبند.

 

مطالب مرتبط

نظرات شما

0
X
قالب ووکامرس